Vianočné príspevky dôchodcom - kto a koľko dostane?

poslal(a): peterf , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 dni  

regiony.sme.sk Sociálna poisťovňa začína už v týchto dňoch vyplácať dôchodcom vianočné príspevky. Kto a koľko dostane?

diskusia   kto hlasoval  

B. Kačáni: Ešte horšie, ako sme si mysleli

poslal(a): dali111 , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 4 dni  

dennikn.sk V minulých rokoch som mal pocit, že som všetko napísal, čo som chcel. O obludnej zlodejskej smeráckej chobotnici a jej bosovi, Ryšavom Kornelovi, ktorý dnes roztrasený vďake hektolitrom požitej pálenky, spuchnutý pobehuje po parlamente. Nepomohlo to a ja som rezignoval, komu niet rady, tomu niet pomoci. Blížia sa však existenčné voľby a tak ešte raz skúsime.

diskusia   kto hlasoval  

Obvinenie J. Naďa bola len slabá a nepremyslená pomsta šéfa tajných Jána Balciara

poslal(a): chillipouke , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 3 dni  

youtube.com Tieňový minister obrany za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Jaroslav Naď si dnes spolu so svojím právnym zástupcom Danielom Lipšicom prevzali uznesenie o zrušení obvinenia Jaroslava Naďa vo veci ohrozenia utajovanej skutočnosti. Obvinenie bolo podľa Naďa od začiatku postavené na vode, a bolo len nepremyslenou a slabou pomstou šéfa Vojenského spravodajstva Jána Balciara.

diskusia   kto hlasoval  

Eštebáci fabrikujú, klamú a olievajú špinou

poslal(a): chillipouke , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 8 dní  

youtube.com Vojenské spravodajstvo na štvrtkovom zasadnutí výboru určeného na kontrolu jeho činnosti nepredložilo dôkazy proti tieňovému ministrovi obrany hnutia OĽaNO Jaroslavovi Naďovi.

diskusia (1)   kto hlasoval  

Exveľvyslanec Káčer: Sme tri kroky od územných nárokov orbánovského Maďarska

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 8 dní  

aktuality.sk Orbánovské Maďarsko je nasiaknuté pocitom trianonskej krivdy a v prípade oslabenia štruktúr Európskej únie a NATO nie sú vylúčené ani jeho nároky na slovenské územie, hovorí v rozhovore pre Ráno Nahlas bývalý veľvyslanec v Maďarsku Rastislav Káčer.

diskusia   kto hlasoval  

Ako sa šliape po krku poctivým slovenským farmárom

poslal(a): chillipouke , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 9 dní  

youtube.com Zajtra má riaditeľka Slovenského pôdneho fondu (SPF) Adriana Šklíbová podpísať zmluvu s firmou, ktorá nemá nič spoločné s pôdohospodárstvom a minulý rok mala tržby 160 eur. SPF chce pripraviť slovenských farmárov o pôdu bez toho, aby im o tom dali vedieť.

diskusia   kto hlasoval  

Matovič vytvoril s Ficom vojnovú koalíciu voči Kiskovi

poslal(a): ficopada , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 11 dní  

ta3.com Čo sa deje v opozícii? Na túto otázku chcel počas svojej tlačovej besede odpovedať líder OĽANO Igor Matovič. Hovoril o údajných doteraz nezverejnených faktoch pri opozičných rokovaniach o spolupráci. "V podstate všetci v demokratickej opozícii sme doslova zhrození z postupu strany Za ľudí pri rokovaní o spolupráci," tvrdí Matovič. Líder strany Andrej Kiska podľa neho stratil svoju dôstojnosť. Kiska podľa Matoviča klamal v tom, že chce veľkú opozičnú koalíciu a po štyroch dňoch, ktoré si "v kľúčovom období" zobral na rozmyslenie, prišiel s tým, že zo spájania nič nebude. Matovič následne ukázal prieskumy agentúry Focus, ktoré hovorili o spoločných preferenciách strán demokratickej opozície. Dáta z obdobia pred vznikom Za ľudí podľa neho ukazovali, že opozícia mohla zložiť vládu a po vzniku kiskovcov vraj paradoxne neposilnila o nerozhodnutých voličov, ale oslabila.

diskusia   kto hlasoval  

Pár mesiacov pred voľbami dostala mafia panický strach

poslal(a): chillipouke , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 14 dní  

youtube.com Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič si myslí, že v prípade vypočúvania poslanca Jaroslava Naďa (OĽaNO) vyšetrovateľom NAKA ide o pomstu. Uviedol to v reakcii pre TASR. "Obávam sa, že ide o primitívnu pomstu zo strany šéfa Vojenského spravodajstva Jána Balciara, o ktorom Jaroslav Naď zverejnil informácie, že záhadne vlastní desiatky nehnuteľností a nevie hodnoverne vysvetliť ich nadobudnutie," povedal.

diskusia (1)   kto hlasoval  

O vražde novinára Paľa Rýpala vieme už veľa

poslal(a): MartinFotoPotocny , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 18 dní  

chilli.today 17.11. odvysielala TV JOJ reportáž o rodine novinára, "záhadne" zmiznutého v apríli 2008. Pozornému oku diváka neušlo, že novinárova sestra si je dnes istá, že jej brat bol pred 11 a pol rokmi zavraždený. Je totiž dnes už dôkladne oboznámená so scenárom, ktorý pre ňu pracne na základe mozaiky všetkých možných (aj nemožných) výpovedí zrekonštruoval Peter Nôta: "O vražde Paľa Rýpala vieme príliš veľa na to, aby sme nevedeli všetko. Keď som v polovici januára 2016 začal písať prvý blog o Paľovi Rýpalovi, bola to skôr spomienka než pátranie. Až ohlas medzi čitateľmi a neskoršie tlaky na stiahnutie článku a reakcie neznámych ľudí ma primäli k tomu, aby som sa naplno začal venovať hľadaniu Paľa Rýpala. Dnes viem, že to bolo nielen ťažké ale aj bláznivé. Stopy skoro žiadne. Polícia vedela menej ako ja a Mário Martinovský. Výpovede na polícii a informácie v médiách možnosť vraždy nenaznačovali, aj Paľova rodina verila v jeho dobrovoľný odchod. Vraždu (či samovraždu) si nikto, vrátane mňa, nepripúšťal. Až časom, keď sa začali objavovať svedkovia, som postupne nadobúdal väčšie a väčšie presvedčenie, že Paľov život bol ukončený. Násilne, nie ním samotným. Na začiatku som sa to bál aj napísať. Lebo slovo vražda, ak je zverejnené v médiách, vyvoláva senzáciu. A ja som si senzáciu neželal. Želal som si Paľov návrat v tichosti. Želal som si dokončenie našich spoločných plánov. Spustenie funkčného portálu, písanie scenárov, nakrúcanie dokumentov, publicistických a zábavných relácií. On so svojimi priateľmi ešte stále túžil pokračovať aj v investigatívnej žurnalistike. Lenže čas plynul a ja už to dnes viem: Paľo na 99,99% nie je medzi nami. Práve preto, že som si prvýkrát pripustil, že iná možnosť už nie je, na dlhšiu dobu som sa odmlčal. Pátral som, hľadal, chodil na rôzne stretnutia s ľuďmi, od policajtov, SIS-károv, cez podnikateľov, kamarátov, novinárov, ľudí, čo len potrebovali zistiť, čo viem, až po mafiánov a možno aj vrahov. Vyše tri roky som trpezlivo čakal a niekedy predstieral, že verím legendám o tom, kto stojí za vraždou Paľa Rýpala. Falošné karty protistrany sa však našťastie vždy po určitom čase odkryli. Táto doba bola na psychiku veľmi náročná. Ak mám pravdu povedať, tak som rád, že som sa nezbláznil. Zistiť, koľko ľudí je na Slovensku zavraždených, koľko ľudských životov bolo násilne ukončených pre moc a peniaze, to je aj na koňa veľa. Dnes viem z veľkej časti zrekonštruovať Paľov prípad..." (pokrač.článku -> klik na nadpis)

diskusia (1)   kto hlasoval  

Matovič: PS/Spolu otravujú s debilinami. Na registrované partnerstvá musia zabudnúť

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 19 dní  

etrend.sk Igor Matovič hovorí, že ak budú registrované partnerstvá témou volieb, Marian Kotleba a Štefan Harabin na tom získajú politické body.

diskusia (1)   kto hlasoval  

Tradičné spojenia

poslal(a): liliputinko , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 22 dní  

cynickaobluda.sme.sk Kotlebovci idú do volieb so stranou Štefana Kuffu, legendárneho biblického pošuka, ktorého do politiky priviedol Igor Matovič. Pretože krásne slovenské tradície treba čo? Dodržiavať!

diskusia (396)   kto hlasoval  

Keď si KDH zatlčie posledný klinec, pohltí ho Hlina

poslal(a): MartinFotoPotocny , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 23 dní  

martinpotocny.blog.sme.sk Predseda KDH dlhšie trpí konzervatívno-liberálnym rozdvojením osobnosti. Na túto tému sa toho už veľa popísalo, no jeho verejné vyjadrenia v posledných týždňoch odhaľujú fakt, že schizofréniu si cielene pestuje aj v iných smeroch. 19.sep. 2019 - Po rokovaniach KDH s Kresťanskou úniou (KÚ) Alojz Hlina: „Ponúkli sme im 2 miesta na našej kandidátke v 1.dvadsiatke. S ohľadom na to, aby ich nominácie prešli na Rade KDH, sme im navrhovali, aby nominovali menej exponovaných predstaviteľov ich strany. Súčasťou návrhu bolo, že kandidáti KÚ nebudú uvádzaní ako kandidáti tejto politickej strany, a že samotná KÚ v prípade dohody nebude vo voľbách kandidovať.“ Anna Záborská ešte v lete uviedla, že keby jej strana šla na jednu kandidátku s KDH, prípadne inou stranou, KÚ nechce stratiť svoju identitu. 22.okt. 2019 - Kresťanská únia (KÚ) ide do volieb s OĽaNO Anna Záborská: „KÚ bude zastupovať kresťanov v budúcom parlamente aj vláde. Budeme svedomím parlamentu. Kresťania si zaslúžia zásadové zastupovanie svojich záujmov.“ Podľa slov Igora Matoviča sú strany dohodnuté na tom, že KÚ bude mať 15 miest na kandidátke OĽaNO.... Iba 10 dní nazad vo videu na SME.sk Alojz Hlina bez štipky hanby šíril: „Preto sa aj čudujem Matovičovi, že ľudí ktorých sme my odstavili, si on teraz položil na chrbát.“ Dnes ten istý múdry pán zas vyplakáva, že ich nemá na chrbte on sám. Veď kto by ešte v 21.storočí čakal od politika, že si bude stáť za slovom dlhšie ako 5 minút, všakže... Ale chyba lávky, Alojz Hlina si nevšimol, že už dávno nerobí politiku s mládežníckou organizáciou HZDS ako zamladi. A tak prirodzene, preferencie KDH padajú nepretržite od mája toho roku až do novembra (z cca 8% na 5,7%) a nič nenasvedčuje tomu, že sa tento trend zmení...

diskusia (3)   kto hlasoval  

Mafia je tam, kde má dobré podmienky

poslal(a): peterf , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 24 dní  

mytrnava.sme.sk Konferencia proti všetkým mafiám v Trnave.

diskusia   kto hlasoval  

Konflikt záujmov vo výberovom konaní a urážky občanov

poslal(a): račan , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 27 dní  

dennikn.sk Problematické vedenie stavebného úradu Bratislava-Nové Mesto trvá aj naďalej. Vedenie mestskej časti a starosta Rudolf Kusý je na problém opakovane upozorňovaný. Na ostatnom zasadaní miestneho zastupiteľstva v tejto veci vystúpila obyvateľka Nového Mesta a poukázala na konflikt záujmov pri výberovom konaní. Namiesto reakcie na konflikt záujmov si od starostu Kusého vyslúžila urážky.

diskusia   kto hlasoval  

Rada prokurátorov: Ak sa potvrdí konanie advokáta Paru, musí skončiť

poslal(a): takotompotom , do rubriky politika, odvtedy uplynulo: 26 dní  

postoj.sk Reakcia Rady prokurátorov na článok, v ktorom Postoj zverejnil komunikáciu Mariana Kočnera s Markom Parom o prokurátorovi Vasiľovi Špirkovi. Rada prokurátorov Slovenskej republiky sa oboznámila s medializovanými informáciami týkajúcimi sa komunikácie konkrétneho advokáta s Marianom K. v úmysle pôsobiť na prokurátora v súvislosti s výkonom jeho funkcie, nezákonnými lustráciami generálneho prokurátora zo strany iných osôb, ako aj úvahami nad jeho sledovaním. Rada prokurátorov vníma veľmi citlivo všetky obdobné aktivity akýchkoľvek osôb pôsobiť na prokurátora v súvislosti s výkonom jeho funkcie, či už ide o generálneho, alebo akéhokoľvek iného prokurátora. Všetky takéto útoky predstavujú vážny zásah nielen do integrity dotknutého prokurátora, ale aj útok na podstatu prokuratúry ako dôležitého štátneho orgánu. V konečnom dôsledku podobné útoky vnímame ako snahu destabilizovať jeden z orgánov štátnej moci, aká je nezlučiteľná s princípmi právneho štátu. Rada prokurátorov vyzýva iné orgány štátnej moci na ochranu prokuratúry pred podobnými neakceptovateľnými útokmi. Konanie konkrétneho advokáta, ak sa preukáže, považujeme za nezlučiteľné s výkonom jeho funkcie, a to nielen v etickej rovine.

diskusia   kto hlasoval  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...1110 nasledujúce>>
 

Váš účet